DOMOVÉ ZVONČEKY, DOMOVÉ TELEFÓNY

Ponúkame vám digitálne, dvojvodičové zvončekové tablá a videotablá od dodávateľov Tesla, Czechphone, Videx, TCS, Urmet Domus, Golmar. 

Riešenie vždy pripravujeme na mieru podľa vášho rozpočtu a predstáv. Inteligentné zvončekové tablá dokážu vyvolávať komunikáciu k jednotlivým tablám, otvárať ten zámok, pri ktorom stojí ten, kto vyzvonil telefón, zaznamenávať video, zaslať ho elektronicky e-mailom. Pomocou GSM modulu dokážu zavolať na váš mobilný telefón a vy viete diaľkovo komunikovať, ale aj otvoriť zámok a veľa ďalších možností.

Jednou z aktuálnych noviniek je elektronický menný zoznam, ideálny hlavne pre bytové domy z veľkým počtom užívateľov, kde sa často menia mená na table. Aktualizuje sa mobilnou aplikáciou. Zoznam neodoberá žiadnu el. energiu – jedine pri zmene mien. Pozrite si ako prebieha zmena mien na takomto table.

Čoraz častejšie realizujeme komunikačný videosystém, kde sú vo všetkých bytoch, alebo len v niektorých videotelefóny.

Vybrať si môžete videotelefóny s menším displejom a nižšou cenou, alebo aj dizajnové handsfree videotelefóny. Niektoré videosystémy sú dvojvodičové a nevyžadujú novú kabeláž.

Pri digitálnych tablách je možné povoliť otváranie z bytov len niektorým ľuďom – napr. osobám na vozíčku, alebo iným osobám, ktoré určite podľa svojich vlastných kritérií.

Súčasťou tabla môže byť aj snímacia jednotka na bezdotykový systém uzamykania. ale tiež videokamera, modul automatického priblíženia, ktorý automaticky rozsvieti zvončekové tablo.

Zvončekové tablá

Analógové zvončekové tablá sa dnes menia za digitálne. Dnes už tieto tablá takmer nedodávame. Ak to rozpočet dovoľuje jednoznačne odporúčame prejsť na dvojvodičový systém, vymeniť všetky domové telefóny za digitálne telefóny. Tým získate spoľahlivý a stabilný systém s minimálnymi nákladmi na budúce opravy.

 

Cena analógového tabla je často totožná alebo veľmi blízka cene digitálneho tabla. Stretávame sa s požiadavkou len výmeny starého tabla za nové bez nutnosti výmeny telefónov. Táto výmena však nezabezpečí odstránenie pôvodných problémov s komunikáciou, ktorá je takmer vždy v rozvodoch a v domácich telefónoch.

Digitálna komunikácia je podstatne zreteľnejšia, spoľahlivejšia, ide po dvoch vodičoch namiesto analógových 5 vodičov. Toto výrazne zníži následné náklady na servis, nakoľko vyhľadanie prípadných vád je neporovnateľne rýchlejšie ako pri analógovom systéme. Digitálny systém zabezpečuje tiež to, že naraz sa nedá vyzvoniť viac zvoncov, čo je častým neduhom „roznášačov letákov“, ktorý na analógovom table stlačia naraz aj  viac ako 10 zvoncov, aby im bolo skôr otvorené.

Zvončekové tablá dodávame s priamou voľbou alebo kódovou. Pri priamej voľbe si tlačidlom priamo vyzvoníte bytový telefón. Viď tablo Videx vľavo.
Pri kódovej vyzvoníte byt zadaním číselného kódu.
Viď tablo TCS vpravo.

 

Dnes sa čoraz viac presadzujú tzv. antivandal zvončekové tablá, ktoré spĺňajú prísne nároky na kvalitu a odolnosť prevedenia. Sú vyrobené z nerezu, resp. z hliníkového plechu hrúbky 2 – 6 mm, ktorý je odolný voči korózii aj voči prípadnému vandalizmu. Po pochopení vašich potrieb a požiadaviek vám vieme odporučiť vhodné riešenie pre vaše domové zvončeky s ohľadom jednak na kvalitu zvončkového tabla a tiež na pomer odolnosť – cena.

Domové zvončeky

Okrem zvončekových tabiel ponúkame aj možnosť prepojenia dorozumievacieho systému k ob

 

ojstranným poštovým schránkam. Zvončekové tlačidlo v prevedení ANTIVANDAL je umiestnené vedľa menovky, označujúcej meno užívateľa.
Tlačidlo má postriebrené samočistiace kontakty a tesnenie proti vode. Je zapustené zarovno poštových schránok a je možné ho v prípade potreby samostatne vymeniť. K tejto alternatíve odporúčame výmenu domových telefónov za dvojvodičové.

Menovka pod poštovou schránkou je zároveň menovkou ku zvončekovému tlačidlu, čo je veľmi prehľadným riešením nielen pre poštárku. 

Domové telefóny

Domové telefóny sú umiestnené v bytoch. Ich funkciou je komunikácia s človekom stojacim pri vchodovej bráne a možnosť otvárania vstupných vchodových dverí – elektrického alebo elektromagnetického zámku.

Pomocou niektorých dvojvodičových telefónov je možné vyzvoniť suseda. S prepojením so systémom uzamykania pomocou čipových kľúčov resp. bezdotykových príveskov je možné zabezpečiť adresnosť otvárania z bytov. V prípade škody vo vchode systém vie identifikovať nielen to, že bolo niekomu otvorené z bytu, ale tiež to, z ktorého bytu bolo otvorené.

Neváhajte nás kontaktovať na mobilnom čísle 0905 992 244, alebo e-mailom. Radi vás prevedieme otázkami, ktoré je potrebné zodpovedať a spracujeme vám nezáväznú bezplatnú cenovú ponuku.