Aké sú hlavné Hlavné komponenty prístupového systému?

Elektromagnetické zámky na vchodoch sú modernou a bezpečnou alternatívou klasických zámkov na vchodových dverách. Najčastejším riešením je osadenie 2 ks elektromagnetických zámkov so silou 300 kg. Ich prvoradou výhodou je neporovnateľne vyššia miera bezpečnosti.

Čipové kľúče a snímacie čítačky čipových kľúčov – fungujú na princípe autorizácie elektronických kľúčov, pričom každý kľúč má jedinečné identifikačné číslo ktoré sa programuje do riadiacej jednotky. Najčastejšie používanými sú tzv. DEK kľúče, 125 kHz prívesky, Mifare, alebo kryptované Desfire.

Hlavnými výhodami tohto systému je:

  • veľmi kvalitné zabezpečenie vchodu a ochranu pred útokmi na dverovú konštrukcie, masívne prevedenie uzamknutia so silou 600 a viac
  • pohodlné odomykanie a uzamykanie brány
  • prehľadný systém evidencie čipových kľúčov zabraňujúci svojvoľnému kopírovaniu kľúčov a umožňujúci evidovať pohyb osôb a sledovať stav dverí (ak sú dvere otvorené, naschvál nezatvorené, prípadne násilne otvorené.) Na takýto stav môže systém upozorniť spustením sirény.
Prístupové DEK, alebo BES systémy dodávame od všetkých popredných dodávateľov. Hlavné komponenty prístupového systému sú: elektromagnetické zámky, riadiaca jednotka, snímacie čítačky, čipové kľúče.

Firma Marpol je autorizovaným realizátorom projektu Bezpečné bývanie, ktorý zabezpečuje vyššiu mieru bezpečnosti bývania, zníženie pohybu nepovolaných osôb v dome a tým vyššiu kvalitu bývania.

Recent Post

Michal Kurtulík
Stavebný inžinier

Naše poštové schránky sú známe masívnym „antivandal“ prevedením, dlhou životnosťou a kvalitným záručným aj pozáručným servisom.

SAM BROOK
Realter

Interactively procrastinate high-payoff content without backward-compatible data. Quickly cultivate optimal processes and tactical architectures.

MIRANDA LEBENSTAIN
Content Manager

Interactively procrastinate high-payoff content without backward-compatible data. Quickly cultivate optimal processes and tactical architectures.