Izolované profily pre dvere, okná a steny JANISOL

Skupina izolovaných profilov pre okná, steny a dvere s prerušeným tepelným mostom. Prerušenie tepelného mosta je zaistené vlisovaným izolátorom. Ide najmä o izolované okná, dvere, výklady, steny a ďalšie konštrukcie na vonkajšej fasáde budovy.

Profily sú k dispozícii v čiernej alebo žiarovo zinkovanej oceli, rovnako aj v antikoróznej oceli (1.4307 a 1.4401), hĺbka profilov 60 mm.

NOVINKA! V našej ponuke je dostupná aj nová generácia izolovaných profilov JANISOL HI pre okná a dvere. Profily JANISOL HI sú dostupné v žiarovo zinkovanom vyhotovení s hĺbkou profilov 80 mm.

JANISOL® dvere

Systém profilov so stavebnou výškou 60 mm je určený pre jedno- a dvoj-krídlové dvere s možnosťou pridania bočných dielov a nad-svetlíkov. Profily s prerušeným tepelným mostom sa skladajú z dvoch oceľových častí, ktoré sú spojené vysoko kvalitnými izolátormi.

Všetky krídla dverí sú vybavené dvojitým dorazovým tesnením. V oblasti prahu je možné podľa typu vyhotovenia použiť padacie prahové, alebo dorazové tesnenie.

Pre rôzne typy otvárania dverí sú k dispozícii vhodné zámky a kovania. Prerušenie tepelného mosta je zaručené taktiež v oblasti kovania zodpovedajúcimi plastovými podložkami.

Našu realizáciu brán JANISOL, ktorá bola súčasťou rekonštrukcie roku 2016, môžete vidieť na objekte Pavla Horova 17-19, v Devínskej Novej Vsi.

JANISOL® PRIMO okná

séria profilov s prerušeným tepelným mostom s izolačnými vlastnosťami na vysokej úrovni pre okná a pevné zasklenia.

Tieto štíhle profily so stavebnou hĺbkou len 60 mm (64 mm krídlo), dovoľujú racionálne zhotovenie pevných zasklení a okien s možnosťou otvorenia (otočné, výklopné, otočne-výklopné) a zároveň výklopne – posuvných prvkov (PASK)

Všetky okenné krídla sú vybavené stredovým a dorazovým tesnením po celom obvode. Pre rôzne spôsoby otvárania ponúkame systémovo vyskúšané rady kovaní. Všetky kovania sú celoobvodovo ovládané jedinou kľukou.

V našej ponuke je aj celý rad šablón a pomôcok pre presnú a rýchlu montáž celoobvodových kovaní a kľúk.

JANISOL® Arte

modulárny stavebnicový systém profilov pre sanáciu historických objektov.

Tieto profily boli vyvinuté špeciálne pre sanáciu priemyselných a Loft zasklení, ako aj okien pamiatkovo chránených objektov. Typické subtílne prvky zasklení v industriálnom štýle je možné v podstate perfektne nahradiť mimoriadne filigránskymi a tepelne izolovanými profilmi.

Janisol Arte je preto dobrou voľbou pri obnove niekdajších priemyselných objektov. Presvedčivá je minimálna pohľadová šírka profilov 25 resp. 40 mm. Použité materiály oceľ a sklenými vláknami zosilnené vysokokvalitné umelé hmoty, garantujú minimálne tepelné straty pri maximálnej stabilite. Na zasklenie profilov so stavebnou hĺbkou 60 mm môžu byť bez problémov použité štandardné izolačné sklá. So 4 typmi profilov môžu byť zasklené okná budov zo šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov s obvyklým otváraním. Otvárateľné, sklopné, výklopné, výsuvné, dovnútra a von.

JANISOL® HI dvere

rad JANISOL HI je úplne nová generácia izolovaných profilov.

Dvere s vysokým stupňom izolácie znižujú úniky energie na minimum. Najmä vo verejných budovách s vysokou mierou pohybu ľudí sú požiadavky na bezpečnosť, životnosť, spoľahlivosť a taktiež na tepelnú izoláciu, podstatne zvýšené.

Dvere JANISOL HI spájajú mechanickú stabilitu s vynikajúcimi tepelno-izolačnými vlastnosťami do jedného kompaktného celku. vďaka izolačným mostíkom z polyuretánu zosilneného sklenenými vláknami dosahujú hodnoty Uw až 1,0 W/m2K.

Pri hĺbke profilov 80 mm je možné zaskliť rôzne zasklievacie jednotky do hrúbky 57 mm. Veľmi široký sortiment kovania a príslušenstva, ako i rôzne možnosti prahového vyhotovenia umožňujú flexibilné prispôsobenie každej stavebnej situácii. Vďaka špeciálne tvarovanému izolátoru je osadenie zámkov a príslušenstva veľmi jednoduché a racionálne.

JANISOL® HI okná

rad JANISOL HI je úplne nová generácia izolovaných profilov.

Oceľové okno s optimálnym prerušením tepelného mosta. Moderné okno musí spĺňať vysoké nároky modernej doby: úspora energie, tesnosť voči dažďu a prúdeniu vzduchu, pohodlná úspora, statické požiadavky, ale aj vysoké estetické nároky.

Oceľové okná a pevné presklenia JANISOL HI vás presvedčia, že vďaka izolačným mostom z polyuretánu zosilneného sklenenými vláknami, s najlepšími statickými a tepelnými vlastnosťami, tieto požiadavky bez problémov spĺňajú. Konštrukcie dosahujú pri pevných zaskleniach hodnoty až 0,69 W/m2K a pri oknách s možnosťou otvorenia až 0,8 W/m2K.

Pri hĺbke okenného krídla 90 mm je štandardná výška krídla 2 800 mm a hmotnosť maximálne 180 kg. Zaskliť je možné rôzne zasklievacie jednotky do hrúbky 67 mm. Vďaka veľmi štíhlym pohľadovým šírkam a širokej škále povrchových úprav, sa vysoké požiadavky na tepelnú izoláciu dajú splniť ako funkčne, tak aj esteticky.

Chcete upraviť váš vchodový priestor? Kontaktujte nás.

Nie je ľahké vybrať vhodný typ brány, komunikačného alebo prístupový systém. Radi vám s tým pomôžeme a pripravíme vám ponuku na mieru.

Vaše meno
Váš email
Napíšte nám
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Čo o nás hovoria klienti.

Ďakujeme za kvalitne odvedenú prácu

Sme veľmi radi, že nám Vaša firma odporučila ocelové vchodové dvere a aj ich prácu zrealizovala. Dnes po štyroch rokoch sme vďační za dobrú radu a prácu, pretože naša brána ododala zlodejovi, ktorý sa ju pokúšal vypáčiť. Ešte raz ďakujeme za kvalitne odvedenú prácu a veľmi príjemné a slušné jednanie so zákazníkmi.

Ľubica Lamacká

Komunikácia na jednotku

Firma Marpol dodávala v roku 2019 hliníkové brány, poštové schránky, prístupový a komunikačný systém do susedného bytového domu na Halalovke 37-39  v Trenčíne.Susedia boli spokojní, nám sa výsledok páčil a tak sme si podobný rozsah objednali aj do našich vchodov na Halalovke 33-35.Spokojnosť s výsledkom – hlavne spoľahlivé zatváranie dverí na magnetické zámky, ale aj s komunikáciou a riešením reklamácie zvončekov.

Maroš Majcher