Naše spoľahlivé služby

Prístupové systémy

Modernou alternatívou klasického uzamykania pomocou FAB kľúčov je prístupový systém, často označovaný ako DEK systém.

Skratka DEK systém znamená systém uzamykania pomocou dotykových elektronických kľúčov.

DEK systém býva dnes už nahrádzaný BES systémom – systémom uzamykania pomocou bezdotykových príveskov.

Hlavné komponenty prístupového systému sú: elektromagnetické zámky, riadiaca jednotka, snímacie čítačky, čipové kľúče

Elektromagnetické zámky na vchodoch sú modernou a bezpečnou alternatívou klasických zámkov na vchodových dverách. Najčastejším riešením je osadenie 2 ks elektromagnetických zámkov so silou 300 kg. Ich prvoradou výhodou je neporovnateľne vyššia miera bezpečnosti. Viac…

Čipové kľúče a snímacie čítačky čipových kľúčov – fungujú na princípe autorizácie elektronických kľúčov, pričom každý kľúč má jedinečné identifikačné číslo, ktoré sa programuje do riadiacej jednotky. Najčastejšie používanými sú tzv. DEK kľúče, 125 kHz prívesky, Mifare, alebo kryptované Desfire.

Riadiaca jednotka je schopná po naprogramovaní načítať čipový kľúč a následne zopne relé, čím umožní otvorenie brány. Dek systém používa inteligentné riadiace jednotky, ktoré sú schopné pamätať si udalosti na bráne – napr. kto kedy cez dvere prešiel, či išiel dnu, alebo von, či nechal naschvál otvorené dvere, vie rozpoznať tiež násilné otvorenie dverí a spustiť sirénu, rozpoznať pri prepojení s digitálnym audio, alebo video systémom domových telefónov z ktorého bytu bola brána otvorená.
Rôzne riadiace jednotky sa rôzne programujú – niektoré je možné diaľkovo ovládať cez internet, iné samostatne programovať pomocou počítača, diaľkovým ovládačom, alebo pomocou master kľúča.

Riadiace jednotky spravujú kontaktné čipové kľúče, alebo bezkontaktné prívesky 125 kHz, vyšší rad MIFARE 13,56 Mhz, alebo aj kryptované prívesky DESFIRE zabezpečené voči neautorizovanému kopírovaniu príveskov.

Prístupové DEK, alebo BES systémy dodávame od všetkých popredných dodávateľov.

Hlavnými výhodami tohto systému je:

  • veľmi kvalitné zabezpečenie vchodu a ochranu pred útokmi na dverovú konštrukciu, masívne vyhotovenie uzamknutia so silou 600 a viac
  • pohodlné odomykanie a uzamykanie brány
  • prehľadný systém evidencie čipových kľúčov zabraňujúci svojvoľnému kopírovaniu kľúčov a umožňujúci evidovať pohyb osôb a sledovať stav dverí (ak sú dvere otvorené, naschvál nezatvorené, prípadne násilne otvorené.) Na takýto stav môže systém upozorniť spustením sirény.

Firma Marpol je autorizovaným realizátorom projektu Bezpečné bývanie, ktorý zabezpečuje vyššiu mieru bezpečnosti bývania, zníženie pohybu nepovolaných osôb v dome a tým vyššiu kvalitu bývania.

Chcete upraviť váš vchodový priestor? Kontaktujte nás.

Nie je ľahké vybrať vhodný typ brány, komunikačného alebo prístupový systém. Radi vám s tým pomôžeme a pripravíme vám ponuku na mieru.

Vaše meno
Váš email
Napíšte nám
Ďakujeme! Budeme vás kontaktovať!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Čo o nás hovoria klienti.

Ochota a trpezlivosť

Spoločnosti MARPOL sa chcem poďakovať a vyjadriť našu maximálnu spokojnosť. V našom bytovom dome sme potrebovali vymeniť dve vchodové brány a jednu z nich doplniť o uzamykací bezkontaktný systém, dvojstranné schránky a komunikačný systém. SVB na svojom zhromaždení vybralo firmu MARPOL. Od prvého kontaktu so spoločnosťou MARPOL nás sprevádzala ochota, príjemná komunikácia a trpezlivosť pri vývoji nášho riešenia. Ďakujeme a prajeme Vám veľa ďalších spokojných zákazníkov.

SVB 6 Bytovka C

Skvelá komunikácia

Výborná spolupráca, vrelo doporučujem túto firmu! Urobené všetko na čom sme sa dohodli. Skvelá komunikácia, ochota, všetko výborne vysvetlené aj pre laika ako ja :)

Maria Budejovska