Čipové kľúče a snímacie čítačky čipových kľúčov

Fungujú na princípe elektronických kľúčov, pričom každý kľúč má jedinečné identifikačné číslo. Najčastejšie používanými sú DEK kľúče, 125 kHz prívesky, Mifare, alebo kryptované Desfire.

Princípom fungovania je naprogramovaný čipový kľúč, ktorý sníma riadiaca jednotka. Po autorizovaní riadiaca jednotka zopne relé, ktoré umožní odomknutie zámkov.

Čipové kľúče je možné v prípade straty v systéme zablokovať – tým ich znefunkčniť. Čipové kľúče je ľahké upevniť na používaný zväzok, kde nahradia pôvodný klasický kľúč. Počet dodaných čipových kľúčov závisí od požiadaviek užívateľov v danom vchode.

Systém uzamykania umožňuje otvorenie objektu priložením dotykového elektronického kľúča – DEK kľúča k dotykovej ploche, alebo bezdotykového prívesku, ku snímacej čítačke, čím sa uvoľnia silné elektromagnetické zámky. Výhodou elektronických kľúčov je jednoduchšie a rýchlejšie odomknutie brány, čo je veľkým prínosom pre slabšie vidiacich ľudí, alebo osoby so slabšou motorikou.

Najčastejšie používanými čipovými kľúčmi sú:

DEK – dotykové elektronické kľúče tzv. iButton – unikátne 48 Bit sériové číslo.
Tieto kľúče sú na ústupe, nakoľko dotykové plochy čítačiek sú ľahko napadnuteľné vandalmi pomocou paralyzerov, alebo 9 V batérií, nakoľko dochádza k priamemu galvanickému kontaktu.

Bezdotykové prívesky 125 kHz sú náhradou DEK kľúčov, výstup WIEGAND 26 bit
Snímacie čítačky sú zaliate v plaste a sú odolné voči elektrošokom. Výhodou je bezkontaktné zosnímanie čipu. Nevýhodou je možnosť ich neautorizovaného kopírovania – klonovania. Je možné k nim použiť celý rad čítačiek samostatných, osadených v table. Tiež ponúkame viacero typov príveskov založených na tejto technológii.

Bezdotykové prívesky MIFARE 13.56 MHZ – vyššia miera zabezpečenia, prívesky nie je ľahké klonovať. Najčastejšie používanými bývajú prívesky Beetle v rôznych farbách.

Kryptované bezdotykové prívesky DESFIRE 13.56 MHZ – vysoká miera zabezpečenia, autorizácia čipu je dlhšia – avšak menej ako 1 s. Najčastejšie používanými bývajú prívesky Beetle v rôznych farbách.

‍Konkrétne riešenia, ktoré ponúkame:

Táto služba neponúka žiadne ďalšie členenie ani doplnkové služby.

Chcete upraviť váš vchodový priestor? Kontaktujte nás.

Nie je ľahké vybrať vhodný typ brány, komunikačného alebo prístupový systém. Radi vám s tým pomôžeme a pripravíme vám ponuku na mieru.

Vaše meno
Váš email
Napíšte nám
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Čo o nás hovoria klienti.

Ďakujeme za kvalitne odvedenú prácu

Sme veľmi radi, že nám Vaša firma odporučila ocelové vchodové dvere a aj ich prácu zrealizovala. Dnes po štyroch rokoch sme vďační za dobrú radu a prácu, pretože naša brána ododala zlodejovi, ktorý sa ju pokúšal vypáčiť. Ešte raz ďakujeme za kvalitne odvedenú prácu a veľmi príjemné a slušné jednanie so zákazníkmi.

Ľubica Lamacká

Komunikácia na jednotku

Firma Marpol dodávala v roku 2019 hliníkové brány, poštové schránky, prístupový a komunikačný systém do susedného bytového domu na Halalovke 37-39  v Trenčíne.Susedia boli spokojní, nám sa výsledok páčil a tak sme si podobný rozsah objednali aj do našich vchodov na Halalovke 33-35.Spokojnosť s výsledkom – hlavne spoľahlivé zatváranie dverí na magnetické zámky, ale aj s komunikáciou a riešením reklamácie zvončekov.

Maroš Majcher