Naše spoľahlivé služby

Bytové zvončeky

V ponuke máme digitálne, dvojvodičové zvončekové tablá a videotablá od dodávateľov Tesla, Czechphone, Videx, TCS, Urmet Domus, Golmar.

Riešenie vždy pripravujeme na mieru podľa vášho rozpočtu a predstáv. Inteligentné zvončekové tablá dokážu vyvolávať komunikáciu k jednotlivým tablám, otvárať ten zámok, pri ktorom stojí ten kto vyzvonil telefón, zaznamenávať video, zaslať ho elektronicky e-mailom. Pomocou GSM modulu dokážu zavolať na váš mobilný telefón a vy viete diaľkovo komunikovať, ale aj otvoriť zámok a veľa ďalších možností.

Jednou z aktuálnych noviniek je elektronický menný zoznam, ideálny hlavne pre bytové domy s veľkým počtom užívateľov, kde sa často menia mená na table. Aktualizuje sa pomocou mobilnej aplikácie. Zoznam neodoberá žiadnu el. energiu – jedine pri zmene mien.

Pozrite si ako prebieha zmena mena na takomto table od 15. sekundy.

Čoraz častejšie realizujeme komunikačný videosystém - možnosť montáže videotelefónov do všetkých bytov, alebo len vybraných.

Vybrať si môžete videotelefóny s menším displejom a nižšou cenou, alebo aj dizajnové handsfree videotelefóny. Niektoré videosystémy sú dvojvodičové a nevyžadujú novú kabeláž.

Najčastejšie dodávame tablá od nasledovných výrobcov - po kliknutí na výrobcu sa vám zobrazí krátky popis a foto nami realizovaných tabiel.

Pri digitálnych tablách je možné povoliť otváranie z bytov len niektorým ľuďom – napr. osobám na vozíčku, alebo iným osobám, ktoré určíte podľa svojich vlastných kritérií. Súčasťou tabla môže byť aj snímacia jednotka na Bezdotykový systém uzamykania, ale tiež videokamera, modul automatického priblíženia, ktorý automaticky rozsvieti zvončekové tablo.

Analógové zvončekové tablá sa dnes menia za digitálne. Dnes už analógové tablá takmer nedodávame. Ak to rozpočet umožní, jednoznačne odporúčame prejsť na dvojvodičový systém a vymeniť všetky domové telefóny za digitálne telefóny. Tým získate spoľahlivý a stabilný systém s minimálnymi nákladmi na budúce opravy.

Cena analógového tabla je často totožná, alebo veľmi blízka cene digitálneho tabla. Stretávame sa s požiadavkou len výmeny starého tabla za nové, bez nutnosti výmeny telefónov. Táto výmena však nezabezpečí odstránenie pôvodných problémov s komunikáciou, ktorá je takmer vždy v rozvodoch a v domácich telefónoch.

Digitálna komunikácia je podstatne zreteľnejšia, spoľahlivejšia, ide po dvoch vodičoch namiesto analógových 5 vodičov. Toto výrazne zníži následné náklady na servis, nakoľko vyhľadanie prípadných chýb je neporovnateľne rýchlejšie ako pri analógovom systéme. Výhodou digitálneho systému je aj to, že neumožňuje vyzváňanie viacerých zvončekov naraz - čo je častým neduhom tzv. „roznášačov letákov“, ktorí na analógovom table stlačia naraz aj viac ako 10 zvončekov, aby im bolo skôr otvorené.

Zvončekové tablá dodávame s priamou voľbou alebo kódovou. Pri priamej voľbe si tlačidlom priamo vyzvoníte bytový telefón. Pozri tablo Videx vľavo.

Pri kódovej vyzvoníte byt zadaním číselného kódu.

Pozri tablo TCS vpravo.

Dnes sa čoraz viac presadzujú tzv. antivandal zvončekové tablá, ktoré spĺňajú prísne nároky na kvalitu a odolnosť vyhotovenia. Sú vyrobené z antikoru, resp. z hliníkového plechu hrúbky 2 – 6 mm, ktorý je odolný voči korózii aj voči prípadnému vandalizmu. Po pochopení vašich potrieb a požiadaviek vám vieme odporučiť vhodné riešenie pre vaše domové zvončeky s ohľadom na kvalitu zvončekového tabla a tiež na pomer odolnosť – cena.

DOMOVÉ ZVONČEKY

Okrem zvončekových tabiel ponúkame aj možnosť prepojenia dorozumievacieho systému k Obojstranným poštovým schránkam. Zvončekové tlačidlo  vo vyhotovení ANTIVANDAL je umiestnené vedľa menovky, označujúcej meno užívateľa.

Tlačidlo má postriebrené samočistiace kontakty a tesnenie proti vode. Je zapustené zarovno poštových schránok a je možné ho v prípade potreby samostatne vymeniť. K tejto alternatíve odporúčame výmenu domových telefónov za dvojvodičové.

Menovka pod poštovou schránkou je zároveň menovkou ku zvončekovému tlačidlu, čo je veľmi prehľadným riešením nielen pre poštárku.

DOMOVÉ TELEFÓNY

Domové telefóny sú umiestnené v bytoch. Ich funkciou je komunikácia s človekom stojacim pri vchodovej bráne a možnosť otvárania vstupných vchodových dverí – elektrického alebo elektromagnetického zámku.

Pomocou niektorých dvojvodičových telefónov je možné vyzvoniť suseda. S prepojením so systémom uzamykania pomocou Čipových kľúčov resp. bezdotykových príveskov, je možné zabezpečiť adresnosť otvárania z bytov. V prípade škody vo vchode, systém vie identifikovať nielen to, že bolo niekomu otvorené z bytu, ale tiež aj to z ktorého bytu bolo otvorené.

Neváhajte nás kontaktovať a my vám radi zodpovieme vaše otázky a bezplatne spracujeme nezáväznú cenovú ponuku.

Chcete upraviť váš vchodový priestor? Kontaktujte nás.

Nie je ľahké vybrať vhodný typ brány, komunikačného alebo prístupový systém. Radi vám s tým pomôžeme a pripravíme vám ponuku na mieru.

Vaše meno
Váš email
Napíšte nám
Ďakujeme! Budeme vás kontaktovať!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Čo o nás hovoria klienti.

Skvelá komunikácia

Výborná spolupráca, vrelo doporučujem túto firmu! Urobené všetko na čom sme sa dohodli. Skvelá komunikácia, ochota, všetko výborne vysvetlené aj pre laika ako ja :)

Maria Budejovska

Pozáručný servis

Som rada, že s firmou Marpol môžeme spolupracovať a po toľkých rokoch stále poskytujú pozáručný servis. Keď sme potrebovali riešiť problémy s bránou a nespoľahlivým prístupovým systémom, poradili a promptne vyriešili upgrade na moderný systém. Pracovníci sa správajú profesionálne so záujmom o vyriešenie problému. SVB Miletičová 31-35, Bratislava

Valéria Vraňáková